globeTARIM, BAHÇE BİTKİLERİ VE ÇİÇEKÇİLİK
ALANLARINDA DİNO-LİTE

Tarım, bahçecilik veya çiçekçilik üretim şirketleri bitkilerin büyümesini iyileştirmeyi ve büyüme sürecini mümkün olduğunca verimli hâle getirmeyi amaçlar. Kaliteyi, besin değerini ve ürün verimini artırma konusunda birçok zorluk vardır. Bu zorluklardan biri, zararlıların bitki gelişimine zarar vermesini ve mahsulü yok etmesini önlemektir. Böceklenme, erken yaprak dökülmesine, tomurcuk hasarına ve bütün bitkilerin ölümüne neden olarak büyük bir ekonomik zarara yol açabilir.

 
 

Bitkilerde, çiçeklerde, meyve veya sebzelerde bulunabilecek küçük böcek sayısı çok fazladır. Örneğin akarlar (48.000'den fazla akar türü tanımlanmıştır), tarım şirketleri için korkulan bir böcektir, hızla çoğalır ve çıplak gözle pek görülemez. Örneğin gal akarları, domates gibi bitkilerde ciddi bir böceklenmeye neden olabilir, her yaprağın üzerinde binlerce gal akarı yaşayabilir ve bu akarlar, küçük boyutlarından (0,1 mm'den küçük) dolayı genellikle fark edilmez.

Zararlıların yayılmasını önlemek için genellikle böcek ilaçları kullanılır. Tüm mahsulleri veya serayı ilaçlamak pahalı ve çoğu zaman çevreye zararlı olduğundan mantıklı değildir. Bu nedenle lokal ilaçlama gereklidir ve bunun için de akarların, bitlerin, parazitlerin, sporların veya diğer zararlıların tespit edilmesi ve yerinin belirlenmesi esastır. Dino-Lite dijital mikroskop da işte bu noktada devreye girer. Dino-Lite dünya genelinde tüm tarım, bahçecilik ve çiçekçilik üretim faaliyetlerinde kullanılır ve zararlıların yerini belirlemek, böcek ilacı kullanımını azaltmak, mahsulleri daha verimli yetiştirmek ve sağlıklı olmalarını sağlamak için mükemmel bir araçtır.

Ayrıntılı bilgi için genel tanıtım videosunu izleyin.


Bromeliads / Mealy bugsChrysanthemums / Chrysanths
AM4115T-AGRI

 • 1.3 Megapixel resolution
 • Versatility due to exchangeable caps
 • 20-220x Magnification
 • With magnification lock
Read More

WF-10 AGRI

 • Dino-Lite WiFi Streamer
 • Capture Images & Video
 • Broadcast up to 15m (50ft)
 • Wireless Microscope Solution

Read More

AM4115T-GFBW AGRI

 • 1.3 Megapixel resolution
 • 480nm excitation and 510nm emission filter
 • 20-220x Magnification
 • To observe GFP, FITC
Read More

For more information
click here.

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dâhili polarizer metal, plastik, takı, elektronik, vb gibi parlak malzemelerdeki yansıma etkisini azaltır.

Devamını Oku...

MS33W Standı

MS33WDino-Lite için esnek kol ve tutuculu dairesel metal taban. MS33W tabandaki bir düğmenin döndürülmesi ile değiştirilebilir yükseklik (yaklaşık 15 mm) imkanına kavuşur.

Devamını Oku...

MS23B

MS23BMS23B 3cm kalınlığa kadar herhangi bir masaüstü veya başka bir yüzeye sabitlenebilen esnek deveboyunlu bir masaüstü kelepçesidir.

Devamını Oku...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4113ZT doğru seçimdir.

Devamını Oku...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dahili ayarlanabilir polarizer parlak nesneler üzerindeki parlama ve yansımayı azaltır.

Devamını Oku...

AD4013MZTL

AD4013MZTL-relatedBu MZTL modeli alüminyum alaşım gövdesinin yanı sıra uzun bir çalışma mesafesine, polarizasyon filtresine ve üçüncü bir (değiştirilebilir) polarizasyon kapağına sahipir.

Devamını Oku...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4013MZTL doğru seçimdir. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...

RK-06-AE Standı

MS36BDino-Lite RK-06-AE standı, tüm Dino-Lite dijital mikroskoplarla kullanılabilecek sağlam ve istikrarlı bir orta mesafeli stand çözümüdür. Paslanmaz çelik ve hafif alüminyumdan üretilmiştir ve hassas bir dikey odak ayarı ve hızlı dikey gevşetme işlevi sunar.

Devamını Oku...

AM4013MT

AM4013MT-relatedAlüminyum alaşım gövdeli (ve Microtouch'lı) Dino-Lite profesyonel modeli. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...